Džem je zimní sluníčko

Stojím na štafličkách ve spíži a obřadně vyrovnávám skleničky s letošním vínovým želé do dřevěného regálku. Když v tom mi oko spočine na poličku o úroveň níž. A jak tam tak zeshora vidím tu hořčicově žlutou háčkovanou čepičku na víčku jedné z nich, bleskne mi hlavou:

„Džem je zimní sluníčko …“ ☀️

Rozdala jsem těch skleniček s želé už desítky. A opět mou radost z darování rámovalo neskrývané nadšení kamarádek. “Jak jsi tam tu šťopku proboha udělala?”, ptaly se mě se širokým úsměvem na tváři.

A přesně to byl ten okamžik, kdy jsem si byla zcela jistá, že návod na čepičky Vám prostě musím předat. 


Začala jsem tedy náruživě natáčet videa. Doslova jsem obejmula počítač a vecpala své ruce s háčkem před kameru. Ale nebylo to ono. Oka na háčku se ztrácela někde v prostoru. Nebylo dokonale vidět, jak a kam háček zapichuji. A jak jsem tak zoufale bloudila po bytě a přemýšlela, jak to vlastně udělám, zrak mi spočinul na … pohozeném věšáku.

Možná, že se to už někdy stalo i Vám. Koupila jste si něco, co se Vám v tu chvíli šíleně líbilo, ale zrovna jste to vůbec nepotřebovala. Kdysi jsem si pořídila krásný bílý věšák s olivovou nožkou, který se mi už ale hodnou dobu povaloval jen tak bez užitku na koberci v pracovně. Teď jsem do něj vložila všechny své natáčecí naděje.


Umístila jsem na něj svůj mobilní telefon a zapnula videonahrávání. Jenže ouha. Zjistila jsem, že ani s ním to není žádná sláva. Ta olivová nožka mi tam prostě překáží. Celá nešťastná se svěřuji svému muži, aniž bych čekala nějakou podporu. 

A jak tam tak nade mnou tiše stojí a pozoruje mé zoufalé počínání, poklidným hlasem řekne: “Tak si ten věšák otoč vzhůru nohama. Hele, takhle!” 

Řekla bych, že to je jeden z okamžiků, kdy je jasné, že ženy potřebují muže. Dodávají nám (kromě jiného) skvělá technická řešení, která nejsou na náš první pohled vidět:-)

A tak jsem pro Vás na obyčejném kusu nábytku slavnostně natočila zbrusu nový videonávod s názvem Džemová sezóna


Budete ale příjemně překvapené. Žádaly jste mě o to už delší dobu. „Petro, kdy už dáte všechny ty Vaše skvělé nápady pod jednu střechu, ať si nemusíme pořizovat každý zvlášť?“

Je báječné, jak se obousměrně inspirujeme. Děkuji Vám za to! A tak společně s videonávodem na originální čepičky můžete získat přístup i ke všem ostatním návodům, které dosud v mé dílně vznikly.

Zabalit tak třeba během chvíle hotovou čepičku na džem do krásné kulaté krabičky z papíru a věnovat ji kamarádce, která zavařování prostě miluje. A pak se ještě pomocí fotky vyšperkované v Canvě pochlubit všem známým na Facebooku.

Jak je to možné? Sama nemohu uvěřit, co se tentokrát pod mýma rukama zrodilo:-) Ostatně, posuďte samy a klikněte na tento odkaz …

S láskou Vaše Petra F.

Petra Farkašová
Petra je vášnivou tvůrkyní a milovnicí všeho pěkného. Oslavuje originalitu a vyznává styl v jednoduchosti je krása. Inspiruje a učí ostatní, jak i oni mohou stvořit něco výjimečného, za co sklidí obdiv okolí. Její příběh si přečtěte zde >>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů